Gezgin Tatbilir Kimdir

Yaşadığımız coğrafyaların saklı kalmış lezzetlerini, gelenek ve göreneklerini, aslında farkında olmadığımız yada kıymetini bilemediğimiz doğal güzelliklerini, kendi özel çabam ve merakım ile araştırarak, topladığım bu bilgileri ulaşabildiğim kişilere aktarmayı görev edinmiş bir kimse olarak kendimi ifade edebilirim.

Uzun yıllardır gıda sektörünün içerisinde çeşitli departmanlarda ve konumlarda görev yaptım. Halen aktif olarak Gıda sektörünün öncü kuruluşlarından birinde iyi bir konumda profesyonel olarak görev yapmaktayım. Aslında Marmara Üniversitesi Turizm İşletmesi mezunuyum. Bu çerçevede okul yıllarımdan beri lezzetin içerisinde hep var oldum. İşte bu yüzdendir ki kendimi çok şanslı hissediyorum. Yurdumuzun tamamına yakın illerini gezme fırsatı yakaladım. Dünya’nın Gastronomi açısından çok önemli bazı ülkelerinde bulundum. Bulunduğum yerlerin hepsinde lezzetler tattım. Bu lezzetlerin nasıl oluştuğunu, hangi gelenek ve görenekleri yansıttığını hep sorguladım ve bilgiler topladım.

Tüm Coğrafyaların kendine özgü lezzetleri, bu lezzetleri pişirme teknikleri, pişirdikleri lezzetleri sunma şekilleri var elbette. Buna paralel olarak her Coğrafya üzerinde çeşitli restoranlar ve mekanlar açılmış bulunmaktadır. Bu restoranlar ve mekanlar kendi sınıflarına göre, bezen bulundukları yöre yemeklerini, bazen dünya mutfağı lezzetlerini sunmaktadırlar. Kimileri gereğinden fazla ticari kar gözetmeksizin iyi lezzetler sunarlar, kimileri mekanları ticarethaneye çevirir hakketmedikleri paralar kazanırlar..

Bir çok coğrafyayı sık geziyor olmamın vermiş olduğu avantaj ile, sizlere kimi zaman bu bölgelerdeki restoranları, kimi zaman görülmesi gereken değerleri, yöresel gelenek ve görenekleri ifade edebildiğim kadar aktarmaya çalışıyor olacağım..

Bu vesile ile; Hangi restoran ve mekanlarda gerçek lezzetleri tadabileceğinizi kendi damak tadım doğrultusunda sizlere aktarmaya çalışacağım. Bununla birlikte hangi mekanlarda rahat ve güvenilir olarak konaklama sağlayabileceğiniz hakkında bilgiler sunabilirsem ne mutlu bana..

Bilmenizi isterim ki; Bu birikimlerimi ve deneyimlerimi sizlere aktarırken kesinlikle hiçbir kurumdan ve kişilerden menfaat gözetmemekteyim.

İlk hedefim; Amatörce yürütmüş olduğum bu projemi mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaştırıyor olmak. Ulaşabildiğim tüm kişilere doğru ve gerçek noktaları (lezzet, konaklama ve doğa güzellikleri anlamında) sunabiliyor olmak.

Uzun vadede hedefim; Detaylı ve dürüst bir seyahatname oluşturmak. Bu seyahatnameyi ulaşabildiğim kadar çok insanla paylaşabilmek en önemli hedeflerimdendir.

Bu doğrultuda; Sizlere bu bilgileri ve deneyimleri aktarıyor olmaktan mutluluk duyduğumu ve sürekli devam eden araştırmalarımla sizlere bilgiler aktarmaya devam edeceğimi mutlulukla belirtmek isterim.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Gezgin Tatbilir & Emir ALPAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Gezgin Tatbilir Kimdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir